Sardinie - Velikonoční krize (4/4)

11. dubna 2013 v 1:06 | Vakys |  Cagliari
Zde si můžete přečíst předchozí díly série: Sardinie 2013 (1/4), Sardinie - Prcek (2/4), Sardinie - reunion = riunione (3/4)

Broskvová marmeláda od Gianniho sousedky dala dost energie na prošmejdění celého Blešího trhu v Cagliari (Piazzale Trento a Via Po). Já nakonec nic neobjevil, Tom si aspoň pořídil pár knížek. Hlavní atrakcí dnešního dne, měl ale být velikonoční oběd s Gianniho rodinou v jejich letním sídle v Domus de Maria.
Opět jsme se tak setkali s některými příbuznými, se kterými jsme už v roce 2008 slavili vánoce u Gianniho doma. Shledali jsme se tak s jeho ségrou Monicou, jejím manželem Pierluigim a jejich dcerkami Sárou a Giulií. K obědu bylo tradičně několik opulentních chodů. Předkrm byla chřestová rolka v tenoučkém plátku hovězího masa. Následoval první chod- netradičně tvarované těstoviny s masovou omáčkou. Prý to byl nejdražší typ těstovin, který na Sardinii lze sehnat, ručně tvarované a kdesi cosi. Druhým chodem byla ryba, která vypadala prostě úplně jako ryba a k jejímu usmrcení došlo možná až v mikrovlnce. No a nakonec velikonoční dortomazanec, čokoládová vejce a ovoce. Boule za ušima netřeba popisovat. ;)


Řeč došla i na krizi v Itálii. Debata to byla delší, ale toho vás ušetřím. Můj závěr z celého povídání v podstatě je, že několik let zpátky se měli v Itálii nad poměry dobře. Práci sehnal každý, stačilo zavolat známému ve státní správě nebo někde. Když mladí dospěli, rodiče jim prostě koupili bydlení. Auto bylo nepatrnou položkou v rozpočtu a každý měl minimálně dvě nemovitosti, jednu ve městě a druhou u moře. Dnes se jejich situace částečně přiblížila situaci, která panuje nyní u nás a hned mají pocit, v jak strašné jsou krizi. Je pravda, že si dost pohoršili, ale ještě může být o hodně hůř. Třeba nabyté nemovitost zatím prodávat nemusí, jen si už není snadné koupit další.
Nechme krizi krizí a pokračujme v dovolené. Po dobrém jídle následovala procházka po jedné z nejhezčích pláží Sardinie (Cala Cipolla) a také nám Pierluigi ukázal svůj vlastnoručně vyrobený quadricopter drone. Čtyřvrtulovou skládací "helikoptéru" na dálkové ovládání, nesoucí GoPro kamerku.
Každá sranda jednou končí a tak i my jsme se museli vrátit do ČR, každý do svého iglú. Nutno podotknout, že Sardinie opět stála za to a už teď se těším na příští comeback.


Fotogalerie z celého pobytu zde
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zia Eva Zia Eva | 11. dubna 2013 v 23:37 | Reagovat

Muzu vyjadrit jenom radost z vaseho poteseni,i mou vlastni ze cteni,tesim se na dalsi!

2 SergiooU SergiooU | E-mail | 16. ledna 2017 v 21:52 | Reagovat

I found this page on 15th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.