Sardinie - Prcek (2/4)

11. dubna 2013 v 0:38 | Vakys |  Cestování a Lezení
Zde si můžete přečíst první díl série: Sardinie 2013 (1/4)

S východem slunce - no dobře, trochu později - jsme si vyšlápli pod další mocnou stěnu, kde Tom s klukama mají už pár let rozpracovanou cestu "Prcek". V batohách jsme měli kladiva, vrtačky, baterie a další harampádí nezbytné pro zajištění nové cesty. Plán byl takový, že s Fabiem pomůžeme klukům vynést batohy až nad čtvrtou délku cesty, kde budou pokračovat v práci a já to natočím. Bohužel jsem vylezl jen první délku a dál už mě unavené ruce nepustily ani bez batohu.


Fabio stejně musel odjet a tak mě vzal s sebou, načež jsem strávil den v Nuoru. To stačí shrnout větou, že Nuoro není moc hezké město a činžovní dům zde kupovat nebudu. Mezitím Tom s Corradem makali na Prckovi až do temné noci, přičemž závěr cesty je prý zamořený zvětralými skalními bloky a uvolněnými kameny. Corradovi se proto zdálo slanění nebezpečné a klukům tak nezbylo než po hřebeni dojít ke schůdnému údolí a ještě v lezečkách za svitu čelovek sestoupit dlouhé stovky metrů kamennou sutí zpět k autu. Evidentně se jednalo o silný zážitek, soudě minimálně podle Tomovy odřené ruky a puchýřů na nohách.


K večeři udělala Corradova žena Sandra těstoviny s domácím sugem a sýrem Grana Padano. Tento den jsem se již po 1001 vysmrkal a mohli jsme ulehnout k zaslouženému spánku.
Fotogalerie zde
V následujícím příspěvku Sardinie - reunion = riunione (3/4) si můžete přečíst třeba o samovznícení auta nebo setkání s Giannim.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.