Sardinie 2013 (1/4)

10. dubna 2013 v 23:43 | Vakys |  Cestování a Lezení
Brouzdám takhle po netu a najednou mě cvrnkne do nosu jeden z nejčastějších "výroků" před smrtí: "Kéž bych byl býval v životě tolik nepracoval". Už ani nevím, kde jsem to četl, možná v návaznosti na tuhle knížku, ale vlastně to ani není podstatné. Důležitější je mé následné uvědomění, že už pár let odkládám návrat na Sardinii, protože mám moc práce. V roce 2008/9 jsme tam s Tomem studovali v rámci Erasmus programu. Vzal jsem tedy telefon a zavolal Tomovi, že musíme udělat Sardegna comeback. Slovo dalo slovo a brzy bylo jasné, že Velikonoce strávíme v teplých krajích.


Zda vyměnit mrazivou zimu za sluníčko a krásných 19°C není třeba dlouho rozmýšlet. Přestupovali jsme v Gironě, kde jsme měli čekat celou noc a už tam bylo počasí o poznání rozumnější. Jediné co nás trápilo, bylo, kde složíme hlavu. S sebou jsme sice měli spacáky, ale na co si lehneme, bylo ve hvězdách. Nakonec se Tom osmělil zeptat místních hajzlbab. Chtěli jsme po nich karton na spaní - prostě bezďák style. Jazyková bariéra byla značná, roštěnky nám španělsky našišlaly cosi o benzínce a kontejnerech. Z řeči těla jsme odečetli směr cesty k pokladu a vydali se hledat. Beznadějný začátek brzy vystřídala radost z nalezeného kontejneru, přeplněného voňavými krabicemi!


Klidná letištní hala umožnila rozbít tábor přímo ve vestibulu. Ani procházející policajti nám neřekli půl slova, bohužel nám teda taky nikdo nehodil ani drobák. Pak už to nabralo rychlé obrátky. Po dosednutí v cílovém Cagliari nás vyzvedl Tomův kamarád, 70ti letý lezec Fabio a jeho vysportěná Alfička nás teleportovala přímo do skalnaté oblasti Sardinie.
Střihli jsme si s Tomem vícedélku "Il paese delle meraviglie" (V+, 180m) a nahoře si vychutnali zasloužený výhled. O kus vedle vybuřil po jiné cestě Fabio s Corradem, což je další štramák, který se nezalekne žádné skály.


Den se rychle krátil a po véče v pizzerce jsme okolo půl jedné šupli do pelíšku. Útočiště poskytl Corrado ve svém domě v Dorgali. Rustikálně zařízeném bydlení dekorovaném artefakty z blešího trhu, kde jedinou vadou na kráse byla děsivá zima. V domě mohlo být jen velmi málo přes 10°C, takže život se držel výhradně v těsné blízkosti krbu.


Fotogalerie zde
V následujícím příspěvku Sardinie - Prcek (2/4) si můžete přečíst třeba o zajišťování (tvorbě) nové lezecké cesty.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Shelbynka Shelbynka | 12. dubna 2013 v 8:43 | Reagovat

Zajímavé, jak se někteří lidé vůbec nemění. :) :D

2 jitík jitík | E-mail | 12. dubna 2013 v 10:50 | Reagovat

Skvělej Sardegna comeback :o)(jímá me pýcha)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.