31.5.2009 Viaggio di Merda - Carloforte

17. června 2009 v 11:56 | Dio |  Cestování a Lezení
Předesra
Dnes vás svlažím hněvem z pekla! Zřejmě abych se začal znovu (z)vracet na zem, nadělili mi Sardští Bohové! jeden Výlet z Hovna (koho uráží již tohle, nechť omluví můj osud a čte dál). A protože mi volali správci serveru, na kterém je náš blog, že síť je dnem i nocí přetížena třemi návštěvníky, rada starších se rozhodla návštěvnost snížit právě tímto pos… článkem.

Intro
Na můj poslední pracovní den v pizzerii Enzo vymyslel výlet na ostrov San Pietro. Slavnosti "Pstružího okruhu", místní výjimečné lezení, potápění a mnohými opěvované hlavní město Carloforte. Enzo, Ty pokušiteli!
Něco o domlouvání s Enzem už jsem vám tu naznačil v dřívějších článcích. Na toto nespolehlivé jednání, že nejedeme tehdy a tam, jak jsme plánovali, jsem si prostě zvykl (musí všichni z jeho okolí) a už mi to ani nevadilo. Když ale nejde jen o mě a já musel tuto nespolehlivost v podstatě reprodukovat při domlouvání v práci a s dalšími lidmi na výlet, začalo to špatně. Že mi Enzo zapomene odpovědět na smsku, není nic, co by mě mělo rozházet. Jenže ani při nočním 4minutovém telefonování, kdy mu 4x řeknu, že vůbec nerozumím, se nedozvím jedinou kloudnou informaci. (když se Enzo snaží ospravedlnit, "vysvětlit" nějakou svou chybu, nerozumí mu nikdo). Zítra mi zavolá!

Jedeme
Ráno čekám na aktualizace. První nedělní trajekt, o kterém Enzo pořád mluvil, vyplul před pár hodinami a já si říkám, že déšť za oknem vše vyřešil - nikam nepojedeme. V zápětí přichází SMS - "jedeme tak jak tak přijeď ke mně E". Takže? Khalil se už vzbudil nachlazený, zůstává doma. Balím věci aspoň na potápění, chci se s tím drakem konečně podívat 20 000 mil pod moře. Stále nevím, jestli odpoledne nebudu muset spěchat zpět do Cagliari do práce. Po cestě do přístavu Porto Vesma ležícím jižně od Masua nám kapky bubnují válečný pochod. Nějaké místo na trajektu nakonec ještě zbylo a 15€ na osobu i s autem se dá přežít.
Jenže po připlutí do Carloforte se městem motáme jak pomatení. Tam a zpět, doslova tam a zpět. Vyjedeme pozdě, máme na návštěvu ostrova jen půl dne, já pořád nevím, jak to mám s prací, a ještě se motáme po městě a hledáme oběd! Takže můj obličej musel vypadat asi jako hektarový záhon nejkvasnějších okurek na světě! To se zas nelíbilo Enzovi a tak jsme dali typickou italskou (slovní) přestřelku. Řekl bych, že jsme prohráli oba. Oba naštvaní a oběma to zároveň bylo líto.
Jenže pravděpodobně díky tomu se mi ani zbytek výletu a velká část ostrova, kterou jsme viděli, nelíbil. Byl jsem prostě mimo. Odpoledne se ještě udělalo vedro. Ale ani potápění ani supr exkurze moře a pobřeží na kanoi nedokázaly zvítězit nad nastolenou dekadencí.
Zdá se, že už jsem skutečně přemlsaný.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vakys Vakys | 17. června 2009 v 14:58 | Reagovat

Není každý den posvícení. Co už? Ale z fotek to tam vypadá docela namakaně! Skoro jako tvoje ruce čouhající z toho slušivého tílka! Máš nový? (ty ruce samozřejmě) :-D

2 ségra ségra | 17. června 2009 v 15:49 | Reagovat

Teda bráško, jseš nejvíc velkej rozežranec, kterýho jsem kdy viděla, pěkně s Tebou zpátky do školní lavice a šprtat a šprtat :o) A co takhle, Enzo, jsem poslední den v práci, pojedem jindy, to jsi nezkoušel? A doufám, že to pos... článek na začátku znamenalo jen pohovínkovanej a ne poslední!
P.S. Ruce má namakaný přecičko z nošení těch krabic s pizzou, brůdře! Anebo že by začal ten modelingovej tréning...?

3 Dio Dio | 17. června 2009 v 20:37 | Reagovat

Ségra, dobře děláš, jen do mě! Trefilas to přesně, sedím doma zavařený školními povinnostmi. O nich i o domluvě a plánování s Enzem se již brzy dočteš, možná Ti na něj dám i kontakt...
Jinak moje ruce jsou výsledkem Vakova Nandrosyponu (=prostředek pro koňský nárůst svalové hmoty), proč to tajit?!
A ostrůvek namakaný je, jen se prostě sešlo několik špatných okolností a já vám nechci jen mazat med kolem pusy, aby jste se nepřemlsali jako já! :-)

4 eva eva | 17. června 2009 v 21:49 | Reagovat

Kazdy zazitek se pocita,fotky krasne !!!

5 kuku kuku | 17. června 2009 v 22:01 | Reagovat

no se nedívím tomu tvému okurkovému výrazu, já bych se vzteky totíž rovnou a donečista posral :-) ale máš-li kolem sebe jen nespolehlivého Enza (snad) tak je to fajn.. tady mi připadá větší půlka "kamarádů" minimálně horší.. ale hlavu vzhůru a kolikrát díky i za takové...

6 Vakys Vakys | 18. června 2009 v 15:47 | Reagovat

Tak my rekrouši víme, že zážitek nemusí být vždy pozitivní! :-D LOL

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.