3.5.2009 Sever s Germány 3

24. května 2009 v 11:49 | Dio |  Cestování a Lezení
Costa Paradiso
Po cestě na Capo Testa, nejsevernější bod Sardinie, nás zlákala Costa Paradiso (Rajské pobřeží) a 10ti kilometrová odbočka k ní rozhodně nebyla zajížďkou.
Další opravdu rajský kus sardské země nám nabídl procházku po skalnatém pobřeží, zatoulané pláže, hluboké údolí do vnitrozemí a nakonec i skoky ze skály do moře.

Němčouři se opět drželi stranou a my s Matthiasem z nich byli trochu vedle (jako možná oni z nás). Chtěli totiž dělat sightseeing tour, což znamená projet co nejvíc míst, což znamená sedět celý den v autě, všechno vidět a vyfotit z okýnka, neprožít si jediné z "navštívených" míst … což znamená, že tohle se mnou nejde! Ale naštěstí jsme se vyhnuli konfliktům, ba jedinému křivému slovu.
Capo Testa
Hlavním nedělním cílem byl onen nejsevernější cíp, jen 12km vzdálený od Korsiky. Kluci se vydali na průzkum kapu a já tradičně s Mattem na nedaleké lezení.
Místní žula nabízí (fyzické) zážitky jak z českých pískovců. Rajbasy (lezení na tření bez chytů) či otevřené, oblé spáry vás nutí dělat buď kroky jak myška, kdy v některých případech ani nedýcháte a jen doufáte, že ty nohy neujedou, nebo nefoukne špatný vítr, který by vás od skály odkrojil jak plátek másla.


Nebo, v případě otevřených spár, se pak musím soukat, dřít a dělat kroky jako neohrabaný slon. Jedna cesta mi nabídla krásnou kombinaci obého a tak se povedlo zajímavé 7a na OS. Kruté vedro jsme uhasili koupelí v další idylické zátoce.
Santa Teresa
Na večer jsme navštívili přilehlé městečko Santa Teresa, povečeřeli nejhorší pizzu na světě a dali dobrou noc sluníčku. Následovala večerní cesta přes celá ostrov se zastávkou v Sassari, kde jsme nechali Kristiana a Lukáše, jenž další den museli letět zpět do Německa. Loučení bylo docela dojemné, víkend to vyl fantastický a nakonec se nám všem hodně líbil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 eva eva | 25. května 2009 v 10:17 | Reagovat

Taky se mi moc libil rekre - zpravodaj,fotky nadherne !!

2 Vakys Vakys | 25. května 2009 v 12:23 | Reagovat

Ty fotky fakt luxus! Hlavně ta žula, ta je!

3 Zapařený vlk Zapařený vlk | 11. června 2009 v 9:55 | Reagovat

Tak Mathias říkáš...? Jak chceš: Žaárlím!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.