12.-14.5.2009 Milano 3 – Modelingový casting

31. května 2009 v 7:41 | Dio |  Cestování a Lezení
Intro
Jak jsem dříve zmínil, tato schůzka se nezapomenutelně zapsala do mé biografie a to v dobrém slova smyslu. Věřím, že nejsem sám, kdo je zvědavý, jak probíhá modelingový casting, navíc ve světovém městě módy. Proto se pokusím s vámi o tento zážitek podělit co nejpodrobněji.
Možná se taky ptáte, jak jsem k takovému nápadu přišel (vyplnil jsem formulář na netu a přiložil jedno foto, oni mi pak zavolali). Sám nevím! Nabízí se motivy, jako že jsem narcis; že jsem zvědavý jak stará Blažková; nebo dobrodruh bez nesmyslných hranic; že nemám alespoň v této oblasti mylné negativní předpojatosti; chtěl jsem si udělat drzou hustosrandu z modelingové společnosti; hledal jsem další možnost a důvod k cestování; chtěl vydělat balík peněz; stát se ksichtem roku 2110… Nevím a je to jedno. (Kdo to ví, ať dole odpoví - bojujte v komentářích o nejpomatenější důvod).

Jak to tedy vypadalo?
Po ¾ hodině čekání se na mě začaly zubit dvě paní (kolem 33 let), jedna fakt hezká. Za chvíli už mě vyzvedly a šli jsme do kanceláře. Tam mě změřily (60-90-60) a začaly se ptát: Jak jsem k tomuhle nápadu přišel, proč to chci zkusit, jak jsem objevil jejich společnost (proč se ptají, když ji pak honosí jako největší z Milána?), co dělám, co mě baví ve volném čase, jak dlouho jsem a budu v Itálii, co budu dělat dnes večer… ? Ne, Ondro, tu spolední otázku jsem si vymyslel. Až na pár slovíček jsme neměli vůbec problémy. Rozhovor to byl fakt příjemný, protože nemluvily moc náročně, ale používaly zajímavé obraty a kombinace, které člověk v normálním životě neuslyší.
Nadešla však hodiny pravdy a já se musel předvést. Chůze, obraty, pózy … tohle nebylo mé hřiště! Zkušené dámy však již dobře znaly tyto prvotní rozpaky, radily mi a … a já pořád nebyl ve své kůži. Následovala "velice stupidní hra". Odvrácen k nim zády jsem musel na tváři vyjádřit emoce, které mi zadaly, a pak se na ně s tím ksichtem otočit. Podle jejich reakcí a, naštěstí decentních, hodnocení jsem byl asi dost skromný. Musím přiznat, že jsem se trochu styděl. Taky je škoda, že mi místo výrazů veselí či smutku nezadaly třeba obličej právě uprchlého psychopata. Stačilo by si vzpomenout na lezení na útesech Capo Caccia a vyděsil bych i lidi za třemi zdmi. Ale hra mi tak hloupá nepřišla, právě naopak. Třeba si ji zopakuji na nějakém rekre kurzu. Jak jsme tu rytmickou gymnastiku dokončili, vrátili jsme se do kanclu a tam dál mluvili.
Rychle jsme se dobře seznámili. Brzy totiž začaly šílet z mého racionalismu. Když třeba chtěly, abych vytvořil nějaký určitý výraz, řekl jsem, že ne všechny svaly na obličeji jsou ochotny pracovat na povel (jak jsem se dočetl ve Vakově moudré knížce). A to jsem asi 3x za branami ticha udržel námitky, když mi vychvalovaly bezchybnou posturu. Ale tak smáli jsme se tomu. Co jiného nám zbývalo, že?

Výsledek
 I přes výšku na spodní hranici prý jsou fyzické dispozice výborné. Líbily se jim hlavně moje ramena (při brzkém ranním oblékání jsem si zapomněl věšák v tričku).
 Ale abych byl konkurenceschopný, připravený pracovat, musel bych udělat 10 denní kurz, což znamená třeba prodat půlku mamčiného fiňoku.
 Dlouhé vlasy jsou retro
 Mám se ozvat :-D

Nejzajímavější zjištění: měřím 184cm, asi ještě pořád rostu (Mámo, čím mě to krmíš?)
Největší zklamání: nějak mi přestal platit lístek na metro, automat jej drze odmítá! (asi se mi při těch krutopózách zmačkal v kapse)

Kurz
V 54 hodinách (kurzu) by se z kusu solidního, tvrdého dřeva (=mě) pokusili vytesat osobitý a ladně se pohybující model. To aby ale vzali aspoň bongo (elektrickou zbíječku) a fachali na 3 směny. Přijde mi, že stejně jako u tance, i při modelingu bych se asi musel opít, abych se trochu uvolnil.
Z těch zajímavějších (nikoli nutně lákavých) témat programu kurzu jsem vám vybral:
Držení těla - Technika průvodu, Muzikálnost a rytmus
Herectví a mluvení - Studium fonetiky, Správné vyslovování
Styling - Nalezení vlastní módy (já si ji už nalezl - viz foto)
Osobní růst- Egografie!!!, Koncept sebeúcty, Jak čelit těžkým a do rozpaků přivádějícím situacím
Profesionalita, Make-up, Choreografie, Fotografické pózy, Věda stravování, Estetika obličeje a těla, Show, Vysoká móda…
CENA: 2520€ (necelých 70 000kč) + doprava do, z a v Miláně, ubytko, jídlo, nějaké nenuzácké oblečení …

Závěr
Tož kurz bych i za cenu nějakých těch obětí (jako např. make up) zkusil, zní to zajímavě. Hlavně by mě zajímaly jejich metody osobního růstu. Ale 80 až 100 tisíc korun postavilo novou Berlínskou zeď mezi mě a svět modelingu! Navíc kdo ví, jak moc byly jejich předpovědi upřímné. Jestli jen netaktizovaly, abych si udělal kurz za 2,5 euroklacku a pak šel modelovat třeba krychle a čtyřhrany na katedru geometrické matematiky!
Každopádně se casting jakožto zkušenost povedl přesně, jak jsem si přál a doufal - bylo to setkání příjemné, zajímavé a zábavné. Taky jsem zjistil, že modeling je opravdová práce se svými nároky stejně jako každá jiná. Ciao!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mamka mamka | 31. května 2009 v 9:54 | Reagovat

To bylo dobrý!!!!!!!!!!!!! Dovedu si tě tam živě představit,akorát je mi líto,že se nestaneš tváří roku a novým objevem Milánské módy.

2 Vakys Vakys | 31. května 2009 v 11:42 | Reagovat

Bojuju: Chtěls bejt modelem, abys moch dosmrti stát za výlohou a ani se nehnout, za což by ti na konto proudily horentní sumy!

3 eva eva | 1. června 2009 v 9:13 | Reagovat

Psala jsem vcera,ze chci psat a nevim,jak (zmizelo to ),tak jen tleskam !!!A ze mas prikupit este rok,pac co budeme cist ??

4 Dio Dio | 3. června 2009 v 12:02 | Reagovat

Takze v nabite konkurenci zkorumpovane vyhral VASKYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYS :-D
Mami, v Milane vubec nevi, o co prichazeji!!!
Teta brzy se dockas jeste lepsiho - zazijes si Italii na vlastni kuzi...

5 Zapařený vlk Zapařený vlk | 11. června 2009 v 13:54 | Reagovat

Tome všechno dobrý to jako jó pěknej článek atd., jenom stále nechápu jednu větu... :-D
Ty dacane :-)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.