1.5.2009 Sever s Germány 1

22. května 2009 v 9:50 | Dio |  Cestování a Lezení

Výhledy na tento víkend nebyly moc dobré - Enzo měl jet se svou princeznou na výlet do centra ostrova, Michael s Matthiasem potkat dva německé kámoše do Alghera, Pája sbírat kredity na městskou akci otevřených dveří. Vypadalo to, že večerní práci v pizzerii proložím denní prací na jednom překladu (další prací). Jeden telefonát naštěstí vše změnil.
Ve čtvrtek večer mi volal Michael, jestli bych do toho Alghera jel s nimi, že benzín zaplatí oni. Inu proč ne? Práce není kokot, ta postojí i 3 dny (nádherná věta, kterou jsem si vypůjčil od bráchy). V pátek ráno jsem ještě chtěl vidět Sant´Efisio (klikni), ale brzy po poledni jsme s Germány už pádili po dálnici na sever.

Bosa
Cestou jsme se nenechali ošidit jedním dobrákem u silnice, který nám chtěl prodat pomeranče za výjimečnou cenu (česká SPZ prostě láká zloděje) a pak se zastavili v Bose, jednom z mých oblíbených měst. Konečně mi vyšla návštěva hradu, kde se naopak paní pokladní a průvodkyně nenechaly ošidit od nás.


Stoupajíc nahoru ke Castellu mi někdo dal svůj lístek, ať nemusím platit. Michael s Matthiasem, vidíc mé štěstí, si u dalších lidí vyškemrali taky. Jenže ti dva pak vstupem do objektu chtěli snad proběhnout jak největší zloději, za což byli zákonitě odhaleni. Jsou to trumpeťáci. Vstupné ale nakonec nebylo nic vzrušujícího, stejně jako samotná prohlídka. Za ten královský výhled na okolí to však stálo.

Alghero a poplantané jazyky
Podle mě nejhezčí město Sardinie dnes bylo narvané lidmi, ale co hůř i auty a parking jsme hledali asi ¼ hodiny. Pak už se stačilo jen prosekávat davy jako nějakou junglí. Zimní cestování má něco do sebe. Náš tým ve městě doplnili dva Michaelovi němečtí kamarádi Kristian a Lukas, kteří sem přiletěli na 3 dny.
Italsky neumí a tak nám nastal solidní jazykový zmatek, ačkoli jsme chtěli právě naopak nastolit jasno pro všechny užíváním angličtiny. S anglickým jazykem jsme totiž ze začátku měli snad všichni problémy jak aktivní (vyjádřit se), tak pasivní (pochopit, porozumět druhému). Já jsem navíc dělal to, čemu jsem se kdysi u Italů tak divil. Z angličtiny jsme plynule přecházel do italštiny. Najednou jakoby byla můj rodný jazyk. Ke krásné italštině bych se rád vyjádřil ve spec. článku, než v létě odjedu.
Takže pizza ve stejné pizzerii, jako jsme před 5 měsíci tlačili s Vakym, Jirkou a Srandou a prohlídka města. Celé odpoledne jsme dělali velké krky, jak večer budeme prohánět holky po diskotékách a když ten večer přišel, my jak looseři bloudili městem, ptali se lidí i sebe samých, kam jít a co dělat.
Ne že by Alghero bylo mrtvé, ale žádná hostina tu na nás prostě nečekala. I tak jsme barovou okružní cestu zakončili kolem půl třetí ráno a já nebyl zrovna nadšený. Ale nemůže být vždycky po mém a nechtěl jsem to klukům kazit.
Autem pryč z města, najít místo pro klidné přespání a hurá do hajan.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zapařený vlk Zapařený vlk | 22. května 2009 v 14:47 | Reagovat

Herdek Tomasso tobě to ale pěkně fotí. Jenom to máš asi pokaženy protože to nefotí žádny rošťandy... Tak?

2 Vakys Vakys | 23. května 2009 v 13:53 | Reagovat

Před náma se ty roštěnky asi rozplývaj, že nikdy nemůžem (na) žádný narazit! LOL :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.