24.4.2009 3 dny s Enzem v Cala Gonone, měl jsem se přepychově! 1

24. dubna 2009 v 23:20 | Dio |  Cestování a Lezení
Intro
Poslední dobou mě i v Sardském ráji začalo něco nahlodávat. Život pomaličku pomalu mě udusával a já přišel na to, že jsem se již příliš zabydlel. Stereotyp!

Můj životní nepřítel si mě nakonec našel i v Itálii. Týden co týden chodil, jezdil, pracoval a lezl jsem pořád ve stejných kolejích. A můžou to klidně být zdejší koleje ze zlata, já prostě potřebuju kráglovat s vyhýbkama. Výlet s Enzem byl tou správnou odbočkou!

Benvenuti a Cala Gonone

Jsou to asi 3 měsíce, co tenhle výlet spolu plánujeme, rušíme, znovu plánujeme, měníme datum, čas, alternujeme, znovu rušíme … až se ucho utrhlo a my v pondělí po mé večerní italštině vyjeli. Dvě a půl hodinky po dálnici utekly docela rychle a nás teď čekala připravená teplá večeře (a nebyl to chleba se salámem, jak dostal chudina voják od své milé - kdo ví, o kom je řeč?). Lucia, Enzova kamarádka, nás hostila a výborně vykrmovala celé 3 dny a 3 noci. Já jen zíral a nevěděl, jak jí poděkovat. Tahle sardské vřelost, štědrost a pohostinnost to by se nejeden národ měl co učit. Pro mě bylo obrovským zážitkem už jen být v podstatě součástí italské (jakoby) rodiny, když jsem mohl sdílet a hlavně poslouchat debaty a popichování mezi Enzem, Lussy a její dcerou Alice. To se ví, že 10letý prcek je pln vlastního rozumu a jazykově mě má dost co naučit, ač se ve škole učí to, co já už v kurzech probíral. Jsem jim všem třem nesmírně vděčný a to nejen za jazykový vývar.
Večer jsme ještě byli pokecat u kámošů (Tiziana, Antonio) Je to pecka vidět padesáti, šedesátileté (Enzo, nějaký další chlápek) lidi oddávající se hippie neřestem!
Je noc, pouliční lampičky osvětlují své nejbližší okolí, barevně ozářené domky obklopuje usedlá tma. Hřeje mě to u srdce. Já vím, že v té tmě odpočívá ráj, jenž mě zítra obejme krásným ránem. Buona notte..

Úterý 21.4. Den první, Anglický
Anglický proto, protože celý den střídavě propršel. Co jsme tedy dělali? Lezli a lezli. Enzo si pro jistotu a pro celou okolní přírodu zopakoval všechny nadávky, co zná. Nesnáší déšť, prý ho zabíjí. Naštěstí nás jeho 150 let zkušeností vedlo správnými stezkami a tak jsme dopoledne v Arcadiu dali 6a+, 6c+, nepovedený pokus nějakého projektu a zabalili to 6b+kem, rozumný rozlez.

Odpoledne jsme se prošli skálami nabitým kaňonem Fuili až dozadu do sektoru Pederiva a tam vylouskali 6c+ a 7a (moje OS a Flash). Deštivý den dokonalo nedokonalé dobývání 7c+, kde jsem si solidně zalítal a výborně se připravil na kvalitní spánek. Enzodrak s Lussy šli večer ještě ven, já neodolal vábení postele.Druhý díl přidám třeba v pondělí…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 eva eva | 25. dubna 2009 v 10:10 | Reagovat

Ahoj Tome,zni to dobre,s dasem nudo nehrozi,ale jestli u tebe pri tom vsem zaklepal stereotyp,pak ja jsem na druhem brehu.TESIM SE NA POKRACOVANI.

2 Vakys Vakys | 25. dubna 2009 v 20:37 | Reagovat

Já zírám! Nakonec se přecejen uskutečnil výlet s Enzem a navíc jen za 3 měsíce! :-D No každopádně hustě lezete, ale ve vašem zájmu doufám, že co nejdřív prohlédnete a také začnete užívat Nandrosypon Forte.

3 Vakys Vakys | 27. dubna 2009 v 20:21 | Reagovat

Hou! Pecka fotky! A ten had je nádhernej!

4 Dio Dio | 27. dubna 2009 v 20:45 | Reagovat

Takže hezký večer, přátelé. Dneska to roztočíme, dneska to rozejdem. Roztáčím hvězdná kola ... nějak jsem se nechal unést Arnoštkem! http://www.youtube.com/watch?v=RZY6LOTr-hI

Každopádě díky za komenty a podporu ze severního basecampu.
Had se mi taky líbil, akorát pořád nevím, jaké je značky. Takže vyhlašuji tajnou soutěž na zjištění druhu a čeledi onoho krasavce.

5 eva eva | 29. dubna 2009 v 13:37 | Reagovat

Soutezim tajne , takze C je spravne.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.