12.4.2009 Hi Barbie. Hi Ken… I´M SURFER!

12. dubna 2009 v 18:58 | Dio |  Cestování a Lezení
Nebudu to zdržovat popisem včerejší schůzky s místním surfistou, který stejně nepřišel a já si tak na Poettu dal aspoň příjemného šlofíka v autě za bubnování deště. Půjdu rovnou na věc - dnes jsem surfoval! Ale přeci jen děj trošku uvedu.
Byl to Enzo, který mě včera přesvědčil, že déšť je pro surfování zcela normální počasí a že pojedeme zkusit vlnu s jeho bodysurfem do Puly i za doprovodu deště. A byl to Enzo, který dnes výlet zrušil, páč pršelo.

Matthias
Jenže já v tom naštěstí nebyl sám a s Matthiasem a jeho surfboardem jsme vyrazili na Poetto - cagliarskou písečnou a nekonečnou pláž. Prší, nefouká, ale vlny jsou. A na nich vidíme i spoustu surfistů, paráda! Jdeme se podívat blíž. Týpků odevzdávajících se vlnám a bezstarostnému životnímu stylu je tu kolem dvaceti a někteří si to fakt dávají. Čumím, že po prkně se dá během jízdy i pochodovat jak po Václaváku. Myslel jsem, že je to těžší! No nic, i my s Matoušem jim ukážem, zač je toho kotlet. Mat jde první, snad mě to názornou ukázkou hned a bez problému naučí. Asi se mi ale mezi ostatními ztratil. Nikde ho nevidím krájet vlny na plátky. Jeho rozlámaný deštník mi nestačí, jdu se plácnout do auta. Cestou se ptám všech možných stvoření v tuleních kůžích, jestli neví o někom, kdo mi prodá Malibu (typ surfu vhodný pro začátek). Přibylo mi kontaktů v telefonu, ale v reálu to nic moc neznamená.

Tom vs VLNY
Přichází Matthias, řada je na mě. Chvíli ho natahuju, že na to dnes asi kašlu, že dost prší, ale vzápětí se již nedočkavě soukám do té tuleniny. Navoskuju desku, hodím vlasy na záda, prkno pod paži a lehkým krokem si vykročím k moři. Vlny mě vítají. Jak? Asi 10 minut se topím na jednom místě. Nemůžu překonat bariéru, která na mě pořád a pořád padá, nevím, co dělat s prknem, nevím, jestli plavat, pádlovat, nést surf nad hlavou, nevím… Umírám smíchy. Snad mě nikdo kromě Mata nevidí.
Po chvilce kómatu se probouzím na moři. Teď už stačí jen párkrát máchnout rukama do vody a ve správný moment vyskočit na nohy. Následovala by neohrožená jízda a obdiv žen. Jenže já na té desce nedovedu ani sedět, natož se postavit! Matthias totiž neodolal lákavé ceně a koupil si žiletku velikosti skateboardu, která je pro nás asi jako formule 1 pro dívku, jenž nedovede pochopit rozdíl mezi brzdou a plynem.
Pak je tu stále ten problém, že přesně nevím, co mám dělat. Sleduju kluky okolo. Ale ti zelenáči mají prkna jak pro slony a já se těším, až si to na tom sloním taky zkusím. Dnes to samozřejmě nevzdám, zkouším se svézt aspoň vleže. Vybrat vlnu, vybrat místo a čas, kde a kdy ji chytit … tohle se snažím odkoukat. Avšak přiznávám, jsem trochu vedle. Co mám vlastně udělat, když se ta kráska přiřítí?
Většinou ji nechytnu, párkrát mě i smete z prkna, ale dvakrát nebo třikrát se mi povedlo se svézt. Vůbec jsem nevěděl, nestíhal, co se děje. Možná sekunda, možná i dvě a já si na vršku vodní masy ani nebyl jistý, jestli mám hlavu pořád na krku a všech 5 (smyslů) pohromadě. Takhle si představuju superobří sjezd v lavině! Úlet! Mé nadšení nekleslo ani o cm nadmořské výšky, mé místo pro následující 3 měsíce bude zřejmě přesně na hladině moře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alča Alča | 14. dubna 2009 v 21:14 | Reagovat

Teda Tome, teď jsem litovala, že z toho není nějaké dokumentárni videjko. Vidět tuleně a ještě kdyby se poštěstilo na Malibu ... Možná bys to malibu sehnal v obyč sámošce. Ale to by teklo a bylo by sladký. Takže zase rada k ničemu :-)

2 Vakys Vakys | 15. dubna 2009 v 17:39 | Reagovat

Koukám, že na Enza je fakt spoleh v tom, že každý spolehnutí na něj, bude po zásluze ztrestáno.; Tak to vidíš, já myslel, že my dva jsme jediný magoři, který jdou trávit odpoledne na Poetto, když prší...a asi nás bude víc takovejch! :-D

3 Dio Dio | 17. dubna 2009 v 10:59 | Reagovat

Každá rada dobrá! A alkohol, drogy a sex se třema hoolkama mi Enzo radí už dlouho. Jenže já pořád nák nevím :-D
Jo Vaku a ti magoři se za deště i tvářili stejně jako my.

4 Vakys Vakys | 17. dubna 2009 v 19:38 | Reagovat

Tak to už fakt přehnali! A jinak Enza ti radím poslechnout, přece jenom je starší! :-D

5 kkkkaterina♥ kkkkaterina♥ | E-mail | Web | 16. července 2009 v 19:15 | Reagovat

Sorry,ze ti to posilam. posilam to hlavne ze strachu. tento dopis pochazi z venezuely byl vyslam aby zmenil tvuj zivot a udelal te stastnejsi.posli tento dopis 20 lidem do 96 hodin.zmeny se dockas do 5 dnu.alena Kovarikova ktera tento dopis poslala 22 lidem vyhrala v losovani automobil.erik prazak ktery tomuto dopisu neuveril do 5 dnu dostalrakovinu a zemrel.TAK CO POSLES TENTO MAGICKY DOPIS?RADIM TI ANO,JAKO JSEM TO UDELALA JA

6 Robert Robert | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 9:45 | Reagovat

Moc pěkný blogík. Zase někdy mrknu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.