1.4.2009 Pája = změna

1. dubna 2009 v 17:44 | Dio |  Cagliari


Zabydlel jsem se zde do stereotypu, o kterém by nestálo napsat víc, než už bylo napsáno. Konečně však přišlo téma, jenž snad bude hodné k nasycení českých hladových očí. Že s Pájou přišly změny pro vás určitě není žádná novinka. A jak ty změny vypadají?

Lezení
V březnu nám začalo zase hodně svítit sluníčko, pro mě přichází léto (pro místní končí zima). K tomu školní rozvrh, jenž nám dovoluje vyjet do skal v úterý, pátek, sobotu (po ranní hodině nezdravého sezení a poslouchání o zdraví v tělocvičně a pak chvíle cvičení) a taky v neděli. Čtyři dny v týdnu ... to je pecka! Pája za chvilku bude mít ruce větší jak já!

Moje finance
Díky placení pojistky auta na druhý půlrok (s Pájou napůl), výměny gum (staré za použité :-) ) a dalších netradičních výdajů jsem utratil rekordní částku 742€ (20 500 kč) za měsíc. Samozřejmě pomíjím první barokní měsíc v Sieně s cestou do Itálie. Ale na druhou stranu jsem vydělal 367€ (10 000 kč) za portapizze a nakonec dostal aspoň 45€ (1200 kč) za to volantinaggio. Mělo to být 58€, ale zbytek prý strhnutý za daně nebo co (při práci na černo těžko hádat) mu odpouštím. Po tom, co jsem poznal jeho ženu, bych mu horší trest stejně nevymyslel! Takže prachy jsou v klidu.

Bydlení
Chtěli jste vědět, jak se tady Páji líbí, jak se má, jak se ji se mnou bydlí? Ona nám tady napsat nechce, ale troufnu si za ni říct, že se určitě nemá špatně. Je hlavně moc ráda za to lezení, za počasí, za erasmus. Ale po měsíci u nás se chce odstěhovat, aby byla blíž v centru, blíž erasmákům. Nemáme spolu doma válku Roseových, ale není těžké ji pochopit, že chce pryč. Na cestě, která nás učí spolu navzájem vycházet, občas, stejně jako každý, zakopneme a nepohodneme se. Ale věřím Páji, že tohle není důvod, pro který se chce odstěhovat.

Taky Aure tomu šla trochu naproti, když nás při úklidu kuchyně nenechá dělat svou práci, začne nás učit zametat, vytírat, málem dostane infarkt, protože jsme dali vyprat prádlo, protože venku prší a na sušáku doma má prádlo ona. Třešnička na závěr pro nás a teď i pro vás bylo naordinování úklidu den po dni, s přesným rozpisem úkolů. To jsem se neovládnul a před ní se tomu/jí vysmál (raději bych se zachoval líp).
Jak to bude se mnou? Změnu vítám i já, chci na poslední dva měsíce zkusit kolej. S Gianniho dlouhými prsty to pro mě, jakožto erasmáka, už nebude problém. Budu bydlet o 10 minut vedle, blíž ke CUSu (univerzitnímu sportovnímu centru), ještě blíž k Enzovi, a blíž k desítkám roštěnek (což, jak mě známe, stejně nic neznamená). A taky to pravděpodobně bude levnější (asi 170€ čistých, u Aure se vším všudy kolem 200€). Naše casa se pro mě navíc stala asi až moc pohodlná. A tak, stejně jako v ČR, doma se mi pouští do učení hůř než na koleji. Víc možností rozptýlení, kuchyň vybízející k vaření (které mě baví), víc úklidu, zájmu zvelebování obydlí (Vak by vám mohl vyprávět třeba o mojí upgradované posteli). Krom jiného prostě přišel čas na trochu asketismu a víc samostudia. Chtěl bych totiž naplnit mé řeči o psaní bakalářské práce tak, jak se mi nakonec povedlo dát váhu mým řečem (před Vánocema) o prací.
S Aure jsme promluvili dnes ráno. Nejprve jsem si díky Vakyho knížce "Mžik" naprogramoval módus myšlení a jednání žádaným směrem a pak jsme šli na to. Čekali jsme trochu komplikace, ale Aure nekladla odpor ani klacky pod nohy a dokázali jsme se klidně domluvit, že na konci dubna s Pájou odejdeme.
A co návštěvy, které přijedou? V klidu, Gianni má fakt dlouhé prsty a i vy se tak vrátíte do mladistvých let, do rušného života na koleji!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alča, Ségra, Vakys Alča, Ségra, Vakys | 1. dubna 2009 v 21:23 | Reagovat

Ahoj Tome, ahoj Pájo,

no tož to je teda povedená aprílová taškařice! Nevěříme Vám to ani nejmíň! Kolik jste dali za ten kalendář, abyste ho mohli počmárat? Aure by Vám svůj určitě nepůjčila! Jo a bydlení na koleji, tomu jsme se smáli nejvíc. Sice jsi se snažil celému vyprávění dodat na věrohodnosti snadno ověřitelnou historkou s postelí, ale nepomohlo to... škoda, ale nevěš hlavu, třeba to bude lepší napřesrok!

2 Dio Dio | 2. dubna 2009 v 0:18 | Reagovat

Vy jste teda PEPÍCI!!! :-D

Ale udělali jste mi radost a věřím, že o to vám šlo. Tedy děkuji

3 mamka mamka | 2. dubna 2009 v 8:57 | Reagovat

Ty brďo a já ti to (jako normálně) sežrala i s navijákem!!! Jsem zvědavá-vzhledem k tomu,že mi bude za pár už půl století,,jak dlouho budu ještě takový důvěřivý člověk!!Ale znělo to  fakt věrohodně,článek byl supr.

4 Eva Eva | 2. dubna 2009 v 13:05 | Reagovat

Si rikam ,kolej,proc ne,zmena...,a ted si rikam,dyt ho zname tak dlouho...ja uz z toho nemam ani tuzku.A na fotce neni Paja, ale Jaja,ze jo ?

5 Gianni Gianni | E-mail | 5. dubna 2009 v 22:36 | Reagovat

sono d'accordo con quello che c'è scritto anche se non so cosa c'è scritto!!!

6 Vakys Vakys | 6. dubna 2009 v 11:23 | Reagovat

Io sono d'accordo con Gianni!

7 Dio Dio | 6. dubna 2009 v 13:32 | Reagovat

...e adesso ... anche io sono un po´ confuso! :-D

8 Vakys Vakys | 7. dubna 2009 v 20:39 | Reagovat

Io sono distrutto e ubriaco! Come sempre!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.