24.3.2009 Matouš a Míša, Julien

24. března 2009 v 20:49 | Dio |  Cagliari
Speciální kapitolku si zaslouží naší noví kamarádi.


Začnu německy mluvící Partou Hic, jmény Matthias a Michael. Jednak vytvořili skvělou dvojku a jednak je velkým potěšením s nima jet na výlet. Mat se při lezeckých dnech na školu naštěstí neptá (to bychom ho totiž s Pájou asi už zardousili) a s klukama tak není jediný problém. Právě naopak, jejich germánská spolehlivost a preciznost je famózní, Španělé by se měli co učit! Dnešek (14.3.) je toho náležitým příkladem. Ráno jsem na výlet do auta nakládal dva zombíky. Oni kluci včera pařili, spali 3 hodiny. Ale protože se se mnou domluvili (a všechny výlety se jim zatím hodně líbily), na sraz přišli, ač v polospánku s očima jak krtci. Cestu v autě prospí většinou (i já si občas opřu čelo o volant, že), ale dnes je neprobral ani výšlap do kopce k Chinitownu a tak se tam pěkně natáhli a zdřímli si, zatímco my s Pájou už drtili na skále.
Je supr, že se ti dva našli, páč mají parťáka nejen na lezení, ale našli i někoho s kým si bez jazykových problémů můžou pokecat. Připomínají mi jeden párek z vesmíru (Dio a Vakys).


Tento poslední víkend nás ale trochu naštvali. Já dostal v práci volnou sobotu a tak po dlouhé době=galakticky natěšený jsem chtěl spát venku. Těšila se na to i Pája. Domlouval jsem Germány. Nebylo to lehké, měli strach. Zařídil jsem jim druhé spacáky (jejich byli slabé), nechal bych je spát v mojem stanu, já v pohodě pod plachtou. Už jen vidět jejich vystrašené a váhavé obličeje večer před odjezdem, vyvracet neustálé pochyby a zodpovídat nezodpověditelné otázky byla velká škola. Myslel jsem, že máme vyhráno. Nakoupil a naložil jsem maso na večerní oheň, ráno jsme s Pájou trochu zacvičili ve škole (v sobotu!!!) a tradá... Jenže přišla sms - kluci zavadili okem o předpověď v "buletinu" a na noc nechtějí zůstat venku. :-(
Co už. přejmenoval jsem je na holky a ten den jsme měli aspoň krásné odpoledne v Masua a večer zmiňovanou žranici u nás doma.

Julien ... chi é?

Naše lezecká komunita expanduje do všech dimenzí a brzy překoná hranice vesmíru .. to je ale blbost, co? :-) Snažím se říct, že jsme se seznámili s dalším novým kamarádem. Sice další lezec úplný začátečník, ale o to zajímavější osoba. Je to totiž AntiŠpaněl! Mluví dobře anglicky, italsky, výborně francouzsky a španělsky. Španěla nepřipomíná ani vzhledem a už vůbec ne přízvukem, chováním či myšlením. Otec lékař z Maroka, matka učitelka Francouzka, bydliště ve Španělsku, univerzita ve Francii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eva Eva | 24. března 2009 v 21:42 | Reagovat

Jenom kratce,zajimave,vyborne,vypada dobre ten intermedial !

2 Alča Alča | 24. března 2009 v 23:38 | Reagovat

Co nejhůř! Kde máš, Tome, konečně tu Páju??? Kluci  jsou gut, ale vypadá to, že vůbec nečteš komentáře :-( Tajně jsem doufala, že zpětná vazba je důležitá. Jinak si to užívejte co nejvíc můžete. Dneska tady ještě byla velká chumelenice a sníh vydržel skoro hodinu ležet. Na lezení vskutku brzy - leda tak vlézt do postele.

3 Dio Dio | 25. března 2009 v 13:42 | Reagovat

Teta, tys nakoukla do fyzioly? Ale není to intermediál, nýbrž intermediát :-)

Alčo, komentáře samozřejmě čtu, ale tenhle článek ležel na blogu a už jen čekal na zvěřejnění (aby vám dva články najednou náhodou nezaskočily). S Pájou a focením to je těžké, ona  se do záběru nevleze. Můžu jí zkusit nakreslit, co?

4 ségryns ségryns | 25. března 2009 v 15:45 | Reagovat

No jasně, nakresli! a Pája může přihodit autoportrét, abysme mohli porovnat, jak se vaše vnímání její osoby liší!

5 Eva Eva | 27. března 2009 v 12:44 | Reagovat

Tome,toz co to je ten fyziolo - logicky infermedial ?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.