14.3.2009 Tak jak to jde

17. března 2009 v 16:39 | Dio |  Cagliari
Kdyby se někdo ptal, jak si rozumíme s novou spolubydlící Pájou, tak ani nevím, co odpovědět. Možná je příliš brzy na soudy, možná je to tím, že můj rozjetý kolotoč pořád moc nezpomalil. A možná je to tím, že spolu vůbec nemluvíme. Fakt nevím. Pravdou ale je, že jsme se tak ještě nepohádali.

Sprechst du deutsch? … Scusa?!

Skamarádil jsem se s novým erasmákem Matthiasem. Na Rakušáka anglicky moc dobře nemluví a v italštině se taky zatím hledá, ale jinak je fakt hodný. Taky studuje scienze motorie, leze a navíc má Kohyho syndrom (na všechno se stokrát zeptat, klidně v jeden den, a nakonec stejně nevědět), takže mi připomíná domov. Matthias mě pak seznámil ještě s Němcem Michaelem a to je další pohodový a spolehlivý týpek. Michael s náma poprvé zkusil lezení a je na to fakt šikovný, tak vytvořili s Mattem supr (nejen) lezeckou dvojku.

Výlety

Počasí zase začalo přát mé vášni a tak jezdíme lézt. Vášeň to teda naštěstí není jen moje a tak když chci vyjet, sbalím Páju, Enza, Matta s Michaelem, Gianniho nebo Španěláky Carlose, Olayu, Santiho (=Svatého :-D) či Helia a jedeme. Už není problém zaplnit auto, už se ani moc nesnažím najít Italy a Italky na lezení. Ti jsou stejně zdechlí. Z výletu mi to téměř vždycky ne/vychází tak, že domovem proletím tam a zpět, přitom transformuju oblečení a jedu hned do práce.
Ale nádherné dny v Masua, Quiřře, Domusnovasu, Isili ... spousta lezení ... můj erasmus se vrací do starých dobrých kolejí.

Ondra češtinář

Ozval se mi jeden týpek z jedné Enzovy festy. Bylo to jednou, už nevím přesně, kdy. Požádal mě, jestli bych mu pomohl s naučením českého jazyka. Koho by napadlo odmítnout? Tak byl párkrát u nás doma a něco vám prozradím. Není to lehké! Třeba vysvětlit 7 pádů 37-letému Italovi, který o 7 pádech neslyšel ani "ň" za celých 37 let. Jenže Andrea je zapálený pro věc stejně jako dobrák Hus a tak nám to jde od ruky. Pro mě nová zajímavá zkušenost a kruté procvičení italštiny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vakys Vakys | 17. března 2009 v 17:06 | Reagovat

Pecka news! Kromě toho taky pecka fotky! Kdo fotí nebo kde to sháníš? Last question: kterej je ten "Kohy"?

2 Dio Dio | 17. března 2009 v 17:23 | Reagovat

Grazie, sei carino :-)

Le foto ha fatto mia coinquillina. Incredibile, veró?

Kohy é quello a sinistra sulla prima foto.

Zdá se, že bych měl odpovídat spíš italsky. Páč mi přijde, že to čte víc lidí, co umí italsky, než česky :-(

3 kukuraj kukuraj | 17. března 2009 v 17:59 | Reagovat

neboj bráško, já čtu fšechno, kolikrát mě prudí, že nerozumím italštině, tím pádem různým určitě zajímavým komentářům :-)

4 Alča Alča | 17. března 2009 v 20:09 | Reagovat

A já čtu taky poctivě fšecko, a něky i několikrát!  A italsky to už fakt nedám, mám už plnej hard disk a nechce to přijímat další řeči :-)  A teď vám ještě závidím to počasí. Právě byla předpověď na víkend: na noc -5 stupňů a přes den nula :-( Tak si to tam užívejte!!!

5 Dio Dio | 17. března 2009 v 22:32 | Reagovat

Ne, je mi líto, ale mě už nepřesvědčíte! :-D

6 ségryns ségryns | 18. března 2009 v 12:52 | Reagovat

Bráško Tome, docela Ti závidím - počasí, prostředí, bandu lidí na výlety, spoustu nových zkušeností (jo jo, učit neni lehký, ale myslim, že aj Ty aj Brůdr máte docela lapidárně vysvětlovací buňky) a hlavně neutuchající optimismus. No tak přeju, ať se započatý trend zdárně rozvíjí. Jo a možná bys k tý italštině mohl přidávat vysvětlivky?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.