15.2.2009 Práce

17. února 2009 v 21:22 | Dio |  Cagliari
Konečně se mi daří naplňovat svá slova a sliby ohledně práce. Hledám, volám, schůzkuju, zkouším, pracuju … tak nějak to vypadá ve zkratce.
V "barratu" (místní inzertní noviny, kde jsme našli třeba i ubytko) jsem našel a hlásil se na roznášení letáků, rozvor pizzy a taky na hlídání a venčení psa, což bych dělal opravdu rád (psy mám raději než lidi). Navíc to venčení 2x každý den bylo motivováno 60€ (asi 1700kč) za týden a byl to můj nejoblíběnější pes - německý ovčák. Přes všechnu moji snahu to ale asi nevyšlo, neozvali se mi zpět.

Volantinaggio
Pak jedna zrušená schůzka na volantinaggio (roznášení reklamních letáků). Na dalším incontru mi řekli, že mám jít domů a přijít zítra. Nevěděl jsem totiž, s kým jsem vlastně domluvený (šéf). Zrovna na tohle za mě volal Gianni a ani ten by jméno beztak nevěděl. V sobotu jsem tedy znovu zamířil na blízký hřbitov (místo srazu) a opět nevěděl, co, s kým, kdy, jak. Naštěstí se mě ujal Marco. Chtěl mě zkusit, jak budu pracovat. Vyjeli jsme do dvou městeček, tam jsem roznesl 600 letáků a za 6 hodin (i s cestavováním) si vydělal neuvěřitelných 7,2€ (201 kč). Můj nový mzdový rekord! Ale byl to krásný den chození na čerstvém vzduchu plný poznávání nových vesniček, kluků (spolupracovníků) z trochu jiného světa, příjemného zdravení místních lidí a … A pes u každého domu mi vždycky chtěl sežrat ruku. Tak jsem jim dával ty rekl. papíry a málokterý doopravdy kousal. Marcovi jsem se líbil, tak tam jdu v pondělí znovu. Ne že by už přišel můj čas na charitu, ale ještě párkrát to zkusím, abych věděl, jaká ta práce je i v Cagliari, kde se vydělává víc (v panelácích to jde rychleji a platí se podle počtu letáků). Abych ještě trochu poznal kluky, stojí za to. A pohyb přeci svědčí. BTW: ve Fiat Punto, který se mi zdál dobrý pro dva malé lidi a jednu igelitku, nás jelo pět. Hrála nám diskotéka na plné kule a já se chtěl zeptat, jetli nejsou teplí, ale raději jsem moc nejokoval. Taky když jsem chtěl bezpečnostní pás a ještě k tomu vzadu a nakonec si ho dokonce vybojoval, nechtěli uvěřit! Ale rozhodně nebyli nepřátelští, nebo nepříjemní.
Sobotní večer jsme ještě s Giannim prošli pár hospod a restaurací, kde jsem se ptal na číšníka, nebo mytí nádobí. Několik lidí si se zájmem vzalo moje číslo, některým ještě mám donést životopis, vypadalo to dobře. Dnes večer máme vyrazit do další restauracemi napěchované ulice a zítra večer jdu na zkoušku na portapizza (rozvoz pizzy na skůtru). Nakonec se asi rozkrájím nebo založím pracovní agenturu :-D

Aktualizace (úterý 17.2.2009)
Nědělní večer jsme s Giannim ty další restaurace vypustili a bylo dobře, že jsem si aspoň odpoledne a večer trochu odpočinul. Pondělí totiž stálo za to! Ráno jsem roznášel v části Cagliari jmenujíc se Sa Planu. Byla něčím jiným, než znám z Castella (historická čtvrť), porta (přístav), nebo i naší domácí Is Mirrionis. Konečně jsem viděl skoro normální baráky se zahrádkou, na které jsem zvyklý z domu, viděl jsem luxusní paneláky a hlavně jsem roznesl 2000 letáčků. Avšak nebylo to hned tak růžové, jak by se mohlo zdát. Po poledni, do kdy jsem roznesl asi 700 a dalších 300 mi hnilo v batohu, mi šéf Alberto s jistotou, že to zvládnu, naložil další tisícovku. Myslel jsem, že jich aspoň 500 někde zahodím, abych se stihnul před večerní portapizzza aspoň naobědvat. Ale rozjel jsem se a v kontejnéru skončilo nakonec jen 250! Za 6 hodin práce jsem dnes vydělal 24€ (670kč) a to už jde. Akorát se mi nelíbí, že mě to učí a tlačí k podvádění! Jak vypadá tahle práce? Během dne mě mnoho lidí poučilo o tom, co jsem věděl dřív, než jsem toho dne vůbec začal. A to, že pro tenhle odpad, který roznáším, jsou určené extra schránky venku u baráku. Jenže šéf apeloval, ať zvoníme na panelákové zvonky, snažíme se dostat do domu a tam to metat do schránek jednotlivých ubikantů. Někteří lidé mi do zvonku rozčíleně řekli "no!", někteří ani neodpověděli, spousta jich mě pustila dovnitř. Ale pak mi asi šestiletá holčička přiběhla otevřít branku, pěkně pozdravila a ještě podržela dvěře. Krásný zážitek! Nebo mě odpoledne do dalšího domu pustila paní s tím, že tyhle letáky hned vyhazuje, ale že vidí, že pracuju. Konečně někdo pochopil.
Po volantinaggiu jsem stihnul tak akorát zajít k Enzovi sdělit novinky, nakoupit, naobědvat se a basta. Tak tak jsem ne/přišel pozdě do pizzerie.
BTW: s tou holčičkou mě pojila pravděpodobně vášeň pro wrestling (neměla žádné zuby).

PizzaTomboy
Druhou práci jsem si náležitě užil. Krutojízda na skůtru (který jde řídit klidně jen zadkem). Pizza se smetanou. Dýška. Mapu jsem skoro vůbec nepotřeboval, přestože ulice jsem prakticky neznal. Buď Tonni, kuchař a majitel, nebo zkušený pizzaboy Matteo mi cestu vždy popsali tak, že jsem nemohl minout. A to jsem občas jel přes půl města. Za první zkušební večer (hodiny 18-23) jsem dostal 14€ (400kč) a na dýškách mi lidé dali dalších 10€, takže fajn.
48€ (1350kč) za den je supr (i když mě to kupodivu nerozveselilo tolik jako oněch 7,20€). Jenže jak po sedmihodinovém pochodování unavené nohy dostaly večeř ještě ledovou lázeň na skůtru, tak bych si je večer doma nejraději uřezal. A moji hlavu se už nějakou dobu snaží dobýt (či "dobít", toť otázka) ideál zdraví. Tedy moc takových dní určitě nebude!

PS: dnes jsem byl pomáhat novým erasmákům v ufficiu (kanceláři) a víckrát už to asi neudělám. Vládně tam totiž nepopsatelný chaos a organizace čehokoli, natož práce jim asi smrdí! Za celé dopoledne jsem tak i přes snahu nic neudělal, nikomu nepomohl, byl zbytečný. Ale dopsal jsem tam aspoň tenhle článek a napsal si v italštině životopis pro ty restaurace a hospody.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gianni Gianni | E-mail | 17. února 2009 v 23:10 | Reagovat

dimmi se ho capito le ultime 5 righe:

PS:  che noioso stamattina in quel posto: non ho capito nulla...senza avere fatto nulla!

Giusto????

2 Vakys Vakys | 18. února 2009 v 0:18 | Reagovat

Nooo! Ma tu sei matto! Koukám, že lavoruješ jako barevnej!!! Tož hroť to a letáky val nejlíp do kanálu, protože tam je nikdo nenajde! To ti radí zkušenej indiánskej vlk "Zhnilá kobliha kouřící prase"!

3 Eva Eva | 18. února 2009 v 14:06 | Reagovat

Cau Tome,ja pobavila,hlavne pis dal,drz se ( riditek taky )E.

4 Dio Dio | 18. února 2009 v 17:26 | Reagovat

Ciao Grande. Ho scritto quello che ti ho giá detto, quindi:

"noioso" - no, niente

"non ho capito" - no. Spero che io abbia capito almeno che cosa é la problemma.

"fatto nulla" - bravo, stai imparando bene :-)

Non pensare che io dico o penso che il caos é la copla di Gianni! No, non é cosí. Sapiamo bene chi é il capo, ma anche lei lavora molto, veró?

Ti voglio bene! :-)

5 kukuraj kukuraj | 18. února 2009 v 19:13 | Reagovat

šokovný,  jen tak dál..    Že bych si jel přivydělat? :-) tam skútru bych docela ulítával :-)

6 Dio Dio | 18. února 2009 v 23:43 | Reagovat

Já myslím, že ještě přijedeš, než já odsud vyjedu :-)

Jsem rád, že se mi moji současnou situaci povedlo popsat tak, že mě nikdo (zybtečně) nelituje a že jste tak snad vycítili moji spokojenost.

Indiáne porca troia con muffa, víš přece, že já černej jsem!

7 Vakys Vakys | 19. února 2009 v 11:48 | Reagovat

Ty seš černej jako Goro bílý pes!!! :-D

8 Alča Alča | 21. února 2009 v 14:53 | Reagovat

Ahoj Tome, zamáčkla jsem slzu lítosti, ale po přečtení diskuze už tě nelituju :-)), protože tohle všechno tě může jenom zocelit. Držíme palce, aby se podnikatelé o tebe porvali a ty sis vydělal tolik peněz, že to všechno budeš už dělat jenom pro zábavu :-)

9 Dio Dio | 21. února 2009 v 16:15 | Reagovat

Díky za podporu, všem!

Zdá se mi(?), že tu práci už teď dělám jen tak pro zábavu. Počkejte, ža se dozvíte novinky. Můj (spodní) mzdový rekord se otřásl v základech!

Každopádně to přijde divné i mi samotnému - 2000km od domova, rodiny, přátel, teď už i Vaka ... a nic mi tady nechybí (ne že by vůbec, to je jasné). Možná je to tím, že se teď doma ani moc nezastavím, určitě pomáhají i dva supr kamarádi a ta práce, které mě nijak nestresuje a neštve...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.