Italští sportovci

21. listopadu 2008 v 14:36 | Dio |  Cultura italiana
Musím přiznat, že naši spolužáci z univerzity (studenti sportovních věd) nám jsou nejsympatičtější skupinou, kterou jsme prozatím v Itálii potkali. Největší koncentrace nafouknutých týpků a hezkých holek s vlídnými obličeji je prostředí jak z antického ideálu. Kluci se s námi docela chtějí kamarádit, holky si pro podpisy sice ještě nepřišly, ale my víme, že chtějí. V takových chvílích jen litujeme, že té školy nemáme přeci jen o trochu více, hlavně sportů (na přednáškách, pravda, moc nepokecáme ani nezablbneme jako v palestře). A hlavně nám chybí nějaký společný kurz nebo podobná akce, kde bychom spolu museli sdílet emotivně a komunikačně hustší prostředí a mohli se tak lépe poznat.

Calcio, Kix-box e Ballo
Sporty, které tady na ostrově nejvíc frčí, nejsou k mému podivění sportovní lezení, tradiční lezení, bouldering... ale kix-box, tanec a samozřejmě fotbal. Deklarují to nabídky aktivit místních palester (tělocvičen) a charakterizovali se tím i naši spolužáci při seznamování se s učitelem na plavání. A právě plavání je jedním ze dvou důvodů, proč dnes tohle píšu.

Motorické z...y!
Stejně tak jako při první hodině gymnastiky, tak i na plavání mě dost překvapilo, jak na tom naši spolubojovníci jsou. Kotoul vpřed jako orangután si s Vakym taky občas střihneme, či plavbou ala "čubička" snažíme se udělat dojem na holky. Ale krom toho se nám už párkrát povedlo provést to normálně. Většina našich kumpánů to však takhle mastí non-stop a já žasnu. Vím a chápu, že s tímto specializovaným výcvikem teprve začínají a že my jsme podle nich staří vlci respektive čínští gymnasté, ale vypadá to, že Sardové skutečně jenom kopou do míčudy, box. pytle nebo tanečního partnera. Ještě víc mě totiž ochromilo, když jsem se dozvěděl, že nikdo z naší velkokapacitní sportovní třídy neleze! Tady, v lezeckém ráji!

Štíhlí lenoši
Obecně se nám už několikrát dostalo obdivu, jací jsme sportovci a atleti. Oni Italové totiž obecně do sportu asi nejsou moc zapálení. Naší spolubydlící Aurelia a Ignazio (27 let) dokonce ani jeden neumí plavat. Aurelia už se ptala, jestli jim můžeme pomoci a my bychom moc rádi. Jenže na (snad nejchudší) bazén se dá koupit nejméně 12 vstupů za cca. 60€ a to tohle si asi dovolit nemůžeme. Už jsme je ale aspoň pozvali na lezení a snad to brzy vyjde. Každopádně, ač Italové sportu zrovna nezasvětili svůj život, těžko zde najdete člověka s nadváhou či dokonce obezitou.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Olaf Hotovsson Olaf Hotovsson | E-mail | 27. listopadu 2008 v 21:58 | Reagovat

středomořská dieta se to jmenuje :) proto nejsou tlustí ai obézní :) Cus banbinos

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.