8.11.2008 Jak se máme

11. listopadu 2008 v 9:30 | Vakys |  Cagliari
Poslední dobou jsme přímo bombardováni dotazy "Jak se máte" a "Co škola". Ve většině případů nejde jen o prázdná slovní spojení zabezpečující, aby řeč nestála, ale dotyčný chce opravdu znát odpověď. Že o nás má někdo zájem a chce vědět, jestli žijeme, nebo už má stavět mohylu, nás samozřejmě nesmírně hřeje u chrabrých srdcí! Drobným háčkem ale zůstává, že tyto otázky slýcháme od rodinných příslušníků, přátel, známých, nepřátel, neznámých a je vyčerpávající a čas beroucí každému zvlášť odpovídat víceméně to samé. No a protože čtete tento článek, je jasné, že už víte, jak jsme se to rozhodli vyřešit.

Co škola

Zanechme nyní úvodu a já si teď dovolím krátce pojednat o škole. Ještě než jsme sem vůbec vyrazili, museli jsme si na internetu najít předměty, které tu budeme studovat a vypsat je do závazné smlouvy erasmus. Po příjezdu do Itálie se ukázalo, že většina předmětů se vůbec nebude vyučovat (v mém případě 3 ze 7) a tak nastal čas změn. Náš původní plán vypadal tak, že tu budeme mít převážně sporty doplněné angličtinou a informatikou. Bohužel nynější realita je jiná. Ze sportů máme zapsanou jen gymnastiku, plavání a jakousi posilovnu. Nahnat povinné minimum (15 kreditů na semestr) nám pomáhají výživa, a teď se držte, fyziologie. K našemu neskonalému smutku se nenašel lepší předmět, na kterém bychom mohli nahrabat tolik potřebné kredity.
No a teď už se dostáváme k tomu, jak často v té škole vlastně jsme. Popravdě řečeno, pomálu. Zatím se totiž vyučuje jen zmíněná fyziologie a teoretická část gymnastiky, přestože už jsme měli metat koprdelce v tělocvičně, čvachtat se v bazénu a dofukovat muskulaturu přemisťováním železa. Svou "pohodlností" Italové připomínají třeba pro Čechy známější Chorvaty. Důvody opožděných startů jsou různé, však zmínění nehodné.

Večerní studium
Pro zachování dokonalosti našeho blogísku vás musíme informovat i o našem večerním studiu. Přes erasmus kancelář jsme se připravili o 60€, abychom se třikrát týdně, vždy po setmění, mohli zdokonalovat v italském jazyce. Kurz bude mít celkem 60 hodin a tou nejlepší věcí na něm je náš učitel Valério. Pořád hází neskutečné joky a konečně i nám se občas podaří přiložit jazyk k jídlu. Již delší dobu na nás však žertovně hlásí, že uděláme nějakou skrytou kameru a podobné srandy, protože měl spolu s našimi spolužáky tu čest vidět naše video ze Sieny. Nad milým Valériem se však už teď stahují mračna, protože to, co jsme na něho vymysleli si za rámeček rozhodně nedá! Zatím nemá smysl předbíhat, již teď však můžu prozradit, že výsledek uzříte ve videu z Cagliari, na kterém usilovně pracujeme, avšak stejně je zatím v nedohlednu.

Jak se máme

No a konečně zodpovím i to, jak se máme. Tak trochu to vyplývá z předchozích odstavců. Až na to, že chodíme na fyziologii, spousta předmětů se zatím nerozjela a není tu kam pověsit hrazdu, se máme přímo famfárově a užíváme si to tu, co to dá! Naše jazyková znalost se nezadržitelně zlepšuje, což nám umožňuje kvalitnější asimilaci do místního života a tak vůbec už jsme se tu takříkajíc "rozkoukali".

Pokud vás stále sužují otázky, na které vám tento článek neodpověděl, neváhejte se nás dotázat prostřednictvím komentáře. Jo a tu mohylu by jste nám mohli vystavět, i když ještě nejsme na pravdě!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cvrček-Sylva cvrček-Sylva | 12. listopadu 2008 v 21:38 | Reagovat

Zdravím naše kluky, děkuju za pozvání, ale ještě by to chtělo nějakého sponzora - Všemina to už neutáhne:D

Čekám na nějaké příspěvky ať si mám nad čím zpestřit náladu;)

nezapomeňte na slušné vychování a vše si pamatujte bubu chtít vidět fotečky.

Mějte se fanfárově :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.