23.11.2008 Vítr, žula a my (Villacidro)

30. listopadu 2008 v 21:03 | Dio |  Cestování a Lezení

Tři elementy, pevné jako vůle Chucka Norrise, charakterizují podzimní neděli plnou soubojů hodných přirovnání finálnímu útoku z DBZ.
Ráno jsme si natrhali tašku mandarinek, otravným stereotypem zaplnili žaludky čímsi pomazanými ankylosaury (typ housky) a autem vyjeli téměř až ke skalám, na náměstí vysílačů.

Granite

Dnes jsme si místní žulu měli užít na úžasném sektoru Rosso che sude. Ale vítr to viděl trochu jinak. Cloumal s námi a hlavně profukoval vše, co jsme si vůbec mohli obléct. Lezení a pobyt na skalách tak tentokrát nebyl soubojem s gravitací, ale s nesympatickým větrem. Když jsme viděli a především cítili podmínky ideální spíše pro sebevražedné kitování (pouštění draka) než poklidné drcení na skále, říkal jsem si, že zkusíme dvě cesty pro ochutnání přitažlivého granitu a pak se jako rampouchy skuláme zpět k autu a se slzami v očích hurá domů. Zvlášť když Vakyho kuchařské tepláky neprokazovaly sebemenší známku odolnosti proti větru.

Jenže jsme se postupně nějak rozlezli a jako správní outdooroví omezenci vyšperkovali naše rádoby neprofuk bundy firemními vestami od GM5. Byl jsem příjemně překvapen, když i Vak v kuchařských kalhotách odolal nehostinným podmínkám a tak jsme vydrželi lézt asi do 14. hodiny.


Baleťáci na kamínku

Zima zařídila tři podstatné věci - zmrzlé ruce, dobré tření a pomalejší natékání. Ve výsledku to znamenalo moje OS nějakých 5c, 6a+, 6b, 6c, RP 6c+ a v 7a mi lahodné OS upadlo v posledním těžkém kroku, tady už mi fakt nateklo. Vaky s ledovým klidem a ledovýma rukama (krom 5céček, 6a+) dal čistě 6b a tak jsme si oba chrochtali nad technickými úspěchy.

Rosso che sude totiž není žádná převislá madlovna, ale naopak krásně odlišná technická stěna s chyty na stisk, bočákama, backhandama … prostě parket pro holorezecké tanečky.Prorok
Tip na tuhle nádheru (i na pokus o OS Cristalli d´Erba 7a) jsme dostali od kamaráda Peti a moc mu za to děkujeme. Určitě se sem chceme ještě vrátit a když nás doprovodí, budeme jedině rádi.

Sobota 29.11.2008

BTW včera na Fingheře poprvé prolezen sektor Small wall of in to the Roglio (7a PP, 1 pokus) a dozrálo i další 6c+ na RP, které mi dříve rvalo kůži na prstu a koleni. Teď jsem se jím zase prošel jak slépka po dvorku. Vaky koupil úžasnou dospěláckou hračku Trango Cinch a jištění s ním je fakt bonba. Další, ne že by život obracející, ale fakt příjemnou vychytávkou, o kterou se s vámi chci podělit, jsou rifle! Konečně se mi zadařilo a na blízkém mercatu jsem našel druhé povedené gatě, s kterýma jsem nejprve užil trochu srandy na diskotéce (další článek) a pak je otestoval na Fingheře. Stály mě 2€ a na lezení jsou snad přímo navržené sousedem Armanim. Jsou to nejlepší kalhoty, v jakých jsem kdy lezl!!! Vaky si koupil taky a to za 1€.
Jinak s koncem listopadu můžeme nahlásit nejen vyšší obtížnosti a lepší styly přelezů, ale taky 1895 vertikálních metrů, což je skoro dvakrát tolik co za říjen. Tedy i přes přicházející deštivý podzim se nám pořád daří.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.