13.11.2008 Inkognito

17. listopadu 2008 v 23:58 | Vakys |  Cagliari

Ačkoli halloween je dávno minulostí, přišlo nám jako dobrý nápad se "trochu" přestrojit. Nakoupili jsme vše potřebné a dali se do práce. Netrvalo to ani dvě hodiny a při pohledu do zrcadla by se v nás krve nedořezal. Bylo více než jasné, že přítmí vlahého večera jen znásobí efekt našich grandiózních převleků a tak jsme vyrazili do ulic. Na jednom klidnějším místě jsme se rozhodli udělat společnou fotku u zdi s plakáty. Právě když Tom nastavoval foťák, vyloupla se zpoza zdi mladá dívka. Ačkoliv uviděla jen Toma, efekt byl značný. Zastavila se, bleskurychle vyhodnotila situaci a obyčejným sprintem se dala na útěk. Chvíli jsme si připadali překvapenější než ona, ale po krátkém vzpamatování jsem vyběhl za roh, abych ji ještě zahlédl. Dala si dobrou dvoustovku a pak odbočila rázným krokem do postranní uličky. Zdálo se tedy, že naše "masky" jsou kvalitní.

2 vs 20

Závěrka docvakala a my pokračovali v naší smělé cestě městem, až do chvíle, než jsme zahlédli světlo na fakultě literatury. V přízemní třídě bylo na pozdní večer nebývale živo, nejspíš proto že studenti svou přítomností protestují proti privatizaci univerzity. Taková šance někoho vystrašit nám nesměla utéct a tak operace "paura" mohla začít. Já zaujal pozici pod oknem a Tom nesl kameru na vhodné místo. Bohužel jsme byli zpozorováni vzbouřenými studenty a v tu chvíli se z obou možných únikových cest začali hrnout mladíci v plné síle. Bylo nám jasné, že už nikoho nepřekvapíme, ale pořád nám nedocházelo, proč máme takovou pozornost a tak "vřele" nás vítají. Ráznými kroky dorazili až k nám a nejevili žádné známky strachu z našich masek. No tak dobře, některý měli docela v gatích. Ti nejrychlejší bouchači už byli u nás a přesto se doslova ze všech koutů hrnuli další a další. Ne snad, že bychom se báli, ale zaskočení jsme byli až až. Naštěstí někdo z nich vyrušil naše překvapení a zeptal se nás, co tu chceme. Vysvětlili jsme jim náš záměr někoho zleknout a užít trochu srandy, přičemž si všichni přítomní nahlas oddechli. Také jsem zmínil, že tu studujeme v rámci erasmu a pak už začali vysvětlovat oni. Minulou noc jim totiž fašisti rozbili nějaké dveře nebo tak něco a tudíž měli strach, že by se dnes mohli vrátit. Navíc naše odění a "zamaskované" xichty prý více než nasvědčovaly tomu, že jsme pravicoví extrémisté. Když se všechno urovnalo, vzali nás do školy a přátelsky s námi poklobásili. Značný rozruch jsme budili nejen svým vzezřením, ale také třeba tím, že jsme odmítli veškeré alkoholické nápoje a nepohrdli až náhražkou kolového nápoje. Po uhasnutí posledních plamínků zábavy se naše pravicové kroky ubraly do centra města.

Disco Olimpo

Podařilo se nám natočit pár záběrů do videí, na kterých právě pracujeme (video z Cagliari a trailer pro místní erasmus kancelář) a pak jsme si dali spicha s naším andělem Stefanem (o kterém jsme poprvé psali zde). Jak viděl naše inkognito přestrojení, málem zemřel smíchy a jako správný mafián nás zdarma protlačil na hustou diskotéku, kde jsme si nejen díky maskám opět snadno zajistili odpovídající pozornost. Na závěr se zahustila atmosféra naším maximálně trapným disko tancem a k naší nelibosti se přidaly dvě staré rachejtle (bylo jim snad skoro 30), které pracují v erasmus kanclu. Jaly se napodobovat naše kreace a bohužel musím přiznat, že se jim to docela dařilo.

Doma
Přestože kohout ještě nezakokrhal, zabrousili jsme k domovu a tady to začíná být snad opět zajímavé. Ignazio, týpek u kterého bydlíme, vstává do práce asi v 6:45. Tom se rozhodl, že nepůjde spát a počká si na něho v celé své maskované parádě. Nachystal kameru, aby ono famózní zleknutí bylo dostatečně zdokumentované a čekal a čekal... ráno se konečně otevřely dveře a ... a Ignazio se vůbec nelekl! Jen se tak znalecky pousmál a bylo po všem. Větší zklamání snad nemohlo přijít.
PS: Jen pro zajímavost připomenu, že už je to 78 dní, kdy Tom po probuzení ve stanu u Lago di Garda prohlásil: "Tohle byla poslední noc s Tebou, doufám, že od teď už budu spát jenom s mrchama!" Celý článek z onoho dne naleznete zde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petr Petr | 18. listopadu 2008 v 8:09 | Reagovat

a kde jsou vaše fotky v maskách? Chápu, že takhle může pracovat naše představivost na plné obrátky, ale i tak by se to hodilo :c)) Příště si vemte masky Paroubka a Klause, to teprve bude znechucení,odpor a zoufalost...

2 Vakys Vakys | E-mail | 18. listopadu 2008 v 13:24 | Reagovat

Zdár Petře! Newim jak tady znaj Paroubka s Klausem, ale třeba taková maska Berlusconiho, by nám určitě vyhrála nejeden problém! :-D

3 Janča Janča | E-mail | 18. listopadu 2008 v 22:23 | Reagovat

Ahojíík,tak k tomu nelze nic dodatxD jen postrádam foto vaší new image;);) Mejte se krásne ,páááá

4 Vakys Vakys | E-mail | 20. listopadu 2008 v 20:05 | Reagovat

Až přijde čas vše se ukáže.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.