5.9.2008 Konečně pátek

16. října 2008 v 9:46 | Vakys |  Cestování a Lezení
Je pátek a my máme smělé plány na víkend. Chceme se jet podívat na do Cinque Terre. Tahle pobřežní oblast je asi 200km od Sieny, ale podle fotek, videí a vyprávění by to mělo stát za to.
Odpoledne nám jediný spolužák z Česka, Petr, přislíbil účast. Po škole jsme se na všem domluvili a rozešli se ke svým domovům. Za nedlouho nám přišla zpráva od Petra, že se mu to rozleželo a že by tak dlouhý výlet asi nedal. No co už, budeme mít dražší cestu, ale více nezávislosti.
Než jsme došli ze školy domů, stavili jsme se na netu v kafárně, kde 1 hodina stojí 2 eura. Sotva jsem však stihl za tu dobu dát na blog new příspěvky a fotky, natož pak napsat všem, kterým jsem chtěl. Snad se nám brzy podaří koupit heslo do wifi sítě, která je asi 5 min. od našeho bydlení.
Doma jsme si připravili oběd, přičemž mi vyklouznul z ruky ouško postrádající hrneček s horkou omáčkou. Díky pokročilým lékařským postupům to na mě však nezanechalo skoro žádné následky.
Na večer jsme vyrazili na onen výlet. Když jsme otočili klíčkem v zapalování, začal z volantu stoupat tenký, ale hustý obláček dýmu, jako by byl uvnitř malý trpaslík a frajersky si vypaloval budku. Znaleckým okem tunera jsme vydedukovali, že se jedná pouze o kosmetickou závadu, a po otestování brzd už nám nic nestálo v cestě.
Během jízdy jsem sledoval všemožná čísla napsaná podél dálnice a říkal je italsky. Bylo to moc zábavné a poučné zároveň. Když jsem u toho cestování, musím zmínit jeden místní nešvar. Drtivá většina Italů skoro nepoužívá blinkry. Neblikají při odbočování, výjezdu z kruháku, ani když ve městě přejíždí před křižovatkou na poslední chvíli z pruhu do pruhu. Prostě Vám tam bez varování začnou vjíždět a vy se s tím už musíte popasovat.
Každopádně večer jsme dorazili do Porto Venere. Utábořili jsme se na kopci nad městem, kde jsme měli luxustní rozhled a zároveň k nám doléhala hudba ze dvou diskoték. Samozřejmě jsme to vítali, protože nám to připomínalo časy, kdy jsme byli skutečné smažky a vymetali jednu akci za druhou… Bože, to už je tak dávno. (doufám, že i racionální skeptici mohou ve svém blogísku používat slovo "Bůh").

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.