5.10.2008 Jak nakupovat zadarmo a uhořet

16. října 2008 v 22:01 | Vakys |  Cagliari
Včera jsme si vyrazili na nákupy , protože vybavení pokoje tady v Cagliari neodpovídalo našim představám (málo zásuvek, poliček…). Vyrazili jsme ale v nevhodnou dobu, právě když město zachvátila siesta. Všechny obchody byly zavřené a taxme smutně bloumali opuštěným městem. Znenadání se na nás však usmálo nuzácké štěstí! Před obchodem s progresivní dámskou módou ležel pytel plný ramínek. Je docela normální, že jsme si z domova přivezli každý jen pár "ramen" a proto pytel před obchodem představoval nabídku, která se neodmítá. Každý jsme si vzali 7 věšáků a obratně je připevnili na outdoorový batoh tak, aby všichni zřetelně viděli, jací jsme nuzáci. Nemohli jsme se nesmát své situaci, což je ostatně denní chléb.
No a teď už konečně vysvětlím to "uhoření" v názvu dnešního dne. Začalo to tím, že Tom chtěl okusit atmosféru italského fotbalu. Zašel proto do prodejny a očekoval ceny. Byly přehledně seřazeny na velké tabuli, od nejdražší (75€) až po nejlevnější za 11€. Před číslicí 11 bylo nějaké italské slovo, kterému nikdo nerozuměl, a proto nebylo znepokojující. Když Tom přistoupil k pultu, projevil zájem o lístek za 11€ a tady trochu narazil. Prodavač mu vysvětlil, že tato cena je pro "ridotti", rozumějte retardy. I tady jsme se dosyta nachlámali a Tom vysolil 19€.

Večer se vydal na stadion a už jeho SMSky napovídaly, že se jedná o hutný prožitek. Například: "Kuaaa, tu je lidí jak lichoběžníků po dešti!" Hrála se přirozeně první liga, Cagliari vs. Milan (kde prý hraje Marek Jankulovský). Z dalších zpráv cituji alespoň tyto: "Asi jsem v hrnci, nic už neslyším, tak mi nevolej." "Oni mě tu snad upálí! Nevolal jsi mi?" "Hele moje hlava mezi ostatními trochu září a jeden týpek mi asi řekl, že se mu tady nelíbí moje modré oči, ale byl nějak mimo (opilý)." "Kdybych dnes nepřišel domů, tak jsem asi v nemocnici, páč sem začal neperspektivní bitku."

Přes zdánlivou blízkost smrti si to Tom, dle vlastních slov, náležitě užil. Domů se vrátil politý pivem a jen s decentně opálenými vlasy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.