31.12.2008 Chi cerca trova

16. října 2008 v 9:49 | Dio |  Siena
Všimli jsme si, že už několik dní se tady děje něco podivného. Ruch nezvyklý i na turistický plácek se nakonec dotknul i nás. V novinách, televizi, dokonce na plakátech ve městě jsou varování před nějakou grandiózní vlnou. Ještě, že jsme si vzali i věci na potápění. V důsledku globálního oteplování a jakýchsi dalších, nám nesrozumitelných ("italských") příčin sem v sobotu ráno má zavítat mořské prostředí (tsunami). Nevěřili jsme a stále sedíme na vážkách, ale lidi vykupují obchody s jídlem a přeparkovávají auta do centra města, páč to je přímo na kopci. Vlna se prý může dostat až do Německa!
Dnes jsme se do té mely zapojili i my. Místo školy jsme všichni Erasmáci (zahraniční studenti) celé dopoledne ládovali písek do pytlů a dělali zábrany jako skuteční negři. Nakonec písek došel a my mohli v neklidu poobědvat. Za odměnu jsme dostali čínskou polívku s tradičním italským (=tvrdým) chlebem. Odpoledne jsme se přes auta skoro nedostali skrz město k našemu kvartýru. Co hůř, dveře byly zabarikádované pytli s pískem a my museli lézt oknem v prvním patře přes cizí byt (ještě, že jsme v Cinque Terre potrénovali climbing). Ten Ital z toho moc nadšený nebyl, ale přece nemůže odporovat dvěma tak nafoukaným démonům.
A zítra sa ukáže, zač je moře loket! Tak si pusťte srdceryvák (písničku) z Armagedonu, zapněte si všici telku a možná tam uvidíte dva husté týpky surfující na neskutečné tsunami!
Apokalyptický Dio

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.