26.10.2008 Přehled zajímavých událostí

26. října 2008 v 22:32 | Vakys |  Cagliari

Protože soucítíme s našimi čtenáři, nezapsali jsme sem dny, které za to stály jen částečně a namísto toho dnes přinášíme výtah těch nejzajímavějších událostí, které zasáhly náš život v průběhu posledních dní. Závěrem úvodu vám prozradím tajemství, že odstavec o fotbalu pro vás napsal sám božský Tom.

První věc, která určitě stojí za zmínku a některým už se donesla až do ČR, jsou záplavy. Přišlo to před pár dny a přišlo to náhle. V noci začala bouřka, neustále bylo slyšet hřmění a venku se blýskalo, jakoby jsme měli před oknem disko kouli. Ráno Tom zaznamenal mocný proud kalné vody zcela překrývající ulici před našim domem. Ani jeden z nás z toho nebyl nijak vyděšený, protože skutečný rozsah katastrofy jsme neznali. Až později, když jsme jeli do města, překvapilo nás kličkování kolem zátaras u vymletých děr v silnici a celou situaci jsme pochopili až ze zpráv a videí na internetu. Místy to trochu připomínalo záplavy u nás v ČR z roku 2006. Auta uvízlá na silnici, pro svou nedostatečnou brodivost, sesunuté celé svahy, zbourané domy, podemleté cesty...

Další zprávou tentokrát z veselejšího soudku, je skutečnost, že naši spolubydlící a pronajímatelé zároveň před pár dny emigrovali. Už předtím jsme je potkávali spíš sporadicky, většinou nějak navečer a stejně se brzy ztratili do ložnice. Teď už to ale vážně přehnali a zmizeli nadobro. Škoda, že nejsme partyboys, protože teď by jsme měli habaděj prostoru na neskutečné kalby. I když pár scénářů co s bytem bychom měli… napadlo nás tu vybudovat menší posilovnu, třeba i veřejnou. Kdyby to nevyšlo, rád bych tu měl velikou a vzdušnou laboratoř, jako má Pedro v seriálu "Pedro a Frankensheep". Samozřejmě bychom to tu mohli všechno rozmlátit, ale to jen tak na okraj.

Neméně významnou událostí je můj včerejší úspěch, kdy jsem se pokusil upéct sušenky a moje snaha padla na úrodný plech. Podle zkušeného recepisu od mojí Schwester šlo všechno jako po másle a když už jsme u těch tuků, musím konstatovat, že kůkíse jsou moc dobré i z olivového oleje!

Teď se od jídla plynule přesuneme k pití. V knize "Mžik" od Malcolma Gladwella se dočtete, že Coca Cola a Pepsi jsou pro laiky téměř nerozeznatelné, protože stupeň odlišnosti mezi nimi je jen 4° z 10ti. Desátý stupeň znamená "naprosto odlišný" a 1°‑2° odlišuje různé várky stejného výrobku. Udělali jsme tedy doma dva testy. Nejdříve jsme měli dvě sklenice, v jedné Colu v druhé Pepsi. Tady byl Tom úspěšný, přestože skoro nepije ani jedno a já střelil "těsně" vedle. Druhý test byl tzv. "trojúhelníkový". Měli jsme tři sklenice, ve dvou stejný nápoj, ve třetí ten druhý. V tomto testu stačí najít odlišný obsah třetí skleničky. Tom se opět zařadil mezi odborníky a já necítil rozdíl ani když jsem už věděl, co kde je. Závěr je tedy jednoduchý. Budu si kupovat vždy to, co je zrovna levnější. Vás vybízím, aby jste testy také zkusili a o výsledky se s námi podělili do komentářů.

V pátek večer jsme si vyrazili do města, vyzbrojeni fotoaparátem, stativem a plni očekávání, jak se vybarví náš "známý" z Erasmus kanceláře, se kterým se máme sejít. Je mu kolem 30ti, jmenuje se Gianni, vypomáhá Erasmákům a už asi 14 dní nám píše, že se chce sejít. Pořád mlel cosi o sportu, ale podezřívali jsme ho, že je hoxometuál! Nicméně jsme se sešli, hodili anglickou řeč venku na lavičce a Gianni se zatím zdá být jako nejvíc v klidexu týpek. Říkal, že by rád trochu sportoval a nemá moc s kým, tak jsme mu slíbili, že ho někdy vezmeme do Cala Finghera. Kromě toho nám poskytl mnoho užitečných informací. Např. už víme, kde se v Cagliari dají koupit drogy, kde se schází gayové, kde najdeme kurvy z Afriky a kde z východní Evropy. Shodou okolností většinu z toho (kromě gayů) můžeme pořešit přímo v naší čtvrti Is Mirrionis. Jak nám totiž Gianni vysvětlil, bydlíme v jedné ze dvou nejnebezpečnějších čtvrtí v Cagliari! Doporučil nám hlavně večer nenosit žádné peníze navíc, pro případ že by nám někdo dal nůž pod žebra a my museli vydat vše, co máme. No, trocha adrenalinu nikdy neuškodí, ale radši u sebe nebudu zbytečně nosit kartu a výběry z bankomatu si odbudu odpoledne.

Já (Tom) jsem po mukách a martýriích s místními fotbalovými přenosy v televizi objevil Ameriku. Popravdě, ona je to tedy evropská Liga mistrů, UEFA cup, MS Evropy a úplně konkrétně jsem na infernetu objevil annual pass (přístup na celý rok) na všechno, co se těchto fotbalových delikates týká. Pro zaujaté (fotbaloví barbaři dál číst nemusí): za 29,9€ můžete shlédnout záznamy a highlights (nejlepší okamžiky) všech odehraných zápasů (i dlouhá léta zpátky). Nejsou to sice přímé přenosy, ale už se tady konečně cítím opravdu jako doma. Nad nabídkou jsem neváhal dlouho ani já ani moje mamka (když jsem se ptal na požehnání. Asi ví, že bez drog není lehké žití. Ještě jednou děkuji).

PS: čekujte náš blog! Během zítřka přihodíme další článek ze seriálu "cultura italiana". Tentokrát o Italech za volantem!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adrian Adrian | E-mail | Web | 27. října 2008 v 12:36 | Reagovat

Aloha kchloučcy! Then wáSh blogísek JE doceUa UcházHejícÍ! Jen ThY fotografický seberealizace jsou někdY až příliš veselý, ale dá se tO. TakshE pište, pište, i když pochibuju, že to někdo čte s nepokrytým zhájMem a nebo dokonChe pravidellnĚ!

2 Janča Janča | E-mail | 31. října 2008 v 12:41 | Reagovat

Ahooojky KLucí=) konečně po dlouhý době jsem mohla zabrouzdat za "vámi", ikdyž po webu.=) No nic, jdeme dál... Myslim,ež kdybych zjistila,že ulice ve ktery bych bydlela je nejnebezpečnejší... tak už mě tam nikdo neuvidí..xD..ale tak vzrůůšo musí být=)..ale každopádně vám budu držet palce,at vás nikdo nepřepadne,neznásilní a podobně =D.. mejte se krásně a brzy nasečtenou=)..vaše PRAVIDELNÁ a věrná fans..=*

3 ondra ondra | E-mail | 6. listopadu 2008 v 10:27 | Reagovat

Hihi moc fajn. Není nad dobrou radu... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.