19.9.2008 Kultura 4ever

16. října 2008 v 21:54 | Vakys |  Siena

Dnes jsme protrpěli již druhou hodinu kultury a nepřál bych to ani svým nepřátelům. Tuhle kratochvíli teď budeme mít každé odpoledne od 4 do 6 až do konce EILC kurzu (26.9.08). probíhá to tak, že se všichni Erasmus studenti nacpou do auly, kde se pro nedostatečnou kapacitu sedí skoro všude. Předstoupí před nás velmi starý děda a celé dvě hodiny do nás hustí italštinou, které aspoň já a Tom vůbec nerozumíme. Jediná chvíle, kdy si odpočineme od jeho keců, je když pustí naučné video nebo italskou hudbu, která mě málem donutila ukrojit si uši lžící. Video bylo snad ještě horší! Svou (neplánovanou) morbidností nápadně připomínalo "Mechanický pomeranč" od Kubricka.
Jen tak pro úplnost jsme při první hodině zalistovali v tlustých skriptech, které nám rozdali a naše tušení se potvrdilo. Bylo tam tolik textu, že bychom to nečetli, ani kdyby to bylo česky, natož italsky. Je skoro zbytečné ještě dodávat, že skripta byly asi dvoustá kopie z dvousté kopie, takže kdybychom to náhodou chtěli číst, museli bychom si ty písmenka obtáhnout.

Nakonec musím bohužel dodat, že účast je povinná a chybět smíme jen jednou. Přítomnost se stvrzuje podpisem, což je snad jediné, co nám hraje do karet. Minimálně tam budeme chodit na střídačku a abstinent si to pak od toho druhého poctivě doplní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.