11.10.2008 Pan di Zuchero (Masua)

16. října 2008 v 22:03 | Vakys |  Cestování a Lezení

Ráno jsme se sbalili a vyrazili uzřít na vlastní oči Pan di Zuchero, což je skála trčící z moře nedaleko břehu, na kterém se skví městečko Masua. Z Cagliari to bylo asi 84 km po luxustní silnici, takže klidex.

Ze všeho nejdřív jsme seběhli na pláž pokrytou dokonale jemným světlým pískem a omývanou jemnými vlnkami. Slunce pálilo jako v největším létě a moře mělo nezdravě azurovou barvu jak z katalogu Čedoku. Vzali jsme si jen vršky neoprenu, dostrojili se ABCčkem (maska, šnorchl, ploutve) a vrhli se pod hladinu. Proplouvání skalními koridory na dně písčiny bylo značně mastící a navíc jsme potkali i nebývalé množství mořských čivožichů. Kromě hejna slušných ryb jsme potkali pana rejnoka, který se dokonce nechal pozorovat docela zblízka.

Po skrovném obědě jsme v lezeckém průvodci po galaxii (po Sardinii) našli nedaleké skály Castello dell' Iride, kde jsme se mohli řádně vydovádět. Pro začátek jsme se rozehřáli na jednodélkové 5a, no a potom si střihli trojdélku "Super Gulp" za 6a. Tom jí vybuřil na OS= on sight. To znamená, že přišel a na první pokus cestu vylezl, aniž by spadl nebo si pomohl chycením za jistící pomůcky. Já lezl logicky jako druholezec a v nejtěžším úseku jsem se musel zhoupnout na laně, asi abych si trošku srazil sebevědomí.

Večer jsme zalezli do auta, snědli zbytky jídla a vymýšleli zítřejší program. Do podkresu jsme si pustili místní křesťanské rádio Maria, kam normálně zavoláte, odříkáte třeba 5 modliteb a je to. Nevím sice co přesně, ale šlo to každopádně jako po másle a zájem byl veliký. Střihli jsme si při té příležitosti malé poslechové cvičení a naučili se tuto modlitbu: "Santa Maria, madre di Dio, prega per noi peccatori, adesso e nell'ora della nostra morte, amen." Nevíme však, jestli je to Otčenáš, Zdrávas nebo něco dalšího co neznáme, proto prosíme všechny informované, ať nám napíšou komentář a rozšíří naše obzory. Děkujeme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 blbá blbá | E-mail | 22. listopadu 2008 v 23:31 | Reagovat

Tohle mi přijde vtipný, lepší než horoskop, je o o sv. Tomášovi.

Žil v 1. století a jinak mu říkali také Didymos, neboli Dvojče. Původním povoláním byl rybář.

Když Ježíš dostal vzkaz, že jeho přítel Lazar zemřel, chtěl se vrátit do Judska, kde ho nedávno málem ukamenovali. Všichni apoštolové se báli, jediný Tomáš statečně řekl :"Pojďme i my, abychom zemřeli spolu s ním!"

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.